Dlaczego czasami podczas stosunku odczuwam ból?

Mam w tym roku 19 lat jestem w stałym związku z jednym partnerem. Współżyje z nim od 9 miesięcy, i 3 miesiące temu wypróbowaliśmy pozycje na jeźdźca, podczas której odczuwałam ból, ale jak zeszłam to przestawało boleć. Czasami podczas stosunku w pozycji klasycznej odczuwam taki jakby ucisk ale też tylko czasami. Czy coś się ze mną dzieję? Czy mogę mieć nadżerkę? Proszę o jak najbardziej obfitą odpowiedź i z góry dziękuje...
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji ból podczas stosunku może być spowodowany zmianą organiczną dróg rodnych np nadżerką lub też odmiennościami w aparacie wieszadłowym macicy np tyłozgięciem macicy.
Aby ustalić dokładną przyczynę konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualne badania dodatkowe np cytologia szyjki macicy lub USG dopochwowe.
Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.