Dlaczego często duszę się w pomieszczeniach?

Bardzo często, zwłaszcza w dusznych pomieszczeniach jest mi słabo, duszno, po czym robi się wysokie tętno, jakby nedotlenienie, cala sie trzese. Robię głębokie oddechy aby nie zemdleć. Trwa to już dwa lata. Badania jakie mi wykonano: -echo serca - fizjologiczne niedomykalności zastawek -ekg wysiłkowe wynik ok 80 % -spirometria wynik 114% -morfologia -tarczyca (Hashimoto) bez lekow bo hormony sa w normie -usg brzucha -MR głowy. Co moze być przyczyną?

Wszystko wskazuje na to, że ma pani ataki paniki. Pomóc może psychoterapia - najskuteczniejsza jest poznawczo-behawioralna, ale nie tylko. Ataki paniki sa przez terapię skutecznie leczone.

Warto też porozmawiać z lekarzem psychiatrą i jesli jest to bardzo dokuczliwe, częste prawdopodobnie przepisze on odpowiedni lek, który złagodzi objawy.

Warto jednak sprobować i nie rezygnować psychoterapii.