Dlaczego często mam kołatanie serca?

Witam. Mój problem polega na BARDZO CZĘSTYM kołataniu serca. Uczucie to jest bardzo nieprzyjemne. Podczas kołatania pocę się, odczuwam osłabienie i boję się, że mogę zemdleć. Takie kołatania następują: - w dusznym pomieszczeniu np. podczas kąpieli pod prysznicem (do 10 min.) - gdy się schylam odczuwam czuję wysokie ciśnienie w głowie - obojętnie jaki wysiłek fizyczny, czas kołatania zależy od mocy wysiłku. Gdy pobiegnę na dłuższy dystans to kołatanie serca trzyma nawet do 15min. - przy adrenalinie, emocjach ale w sytuacjach, gdy np. mojego kolege biją i mam iść go obronić, dopada mnie nagły atak adrenaliny i gorąca w brzuchu. Miałem taką sytuację i kołatanie trzymalo aż 30 min. Bardzo ciężko mi się wtedy uspokoić, jestem cały roztrzęsiony - zawsze gdy położe się na równą, twardą powierzchnię , trzyma takie lekkie do 2 min i przestaje - gdy biegnę na autobus - odczuwam wtedy gorąco w brzuchu , stresuje się , męcze bardzo szybko i dopada mnie na 10 min. Ogołnie nie mogę normalnei funkcjonować... Dodam, że miałem ciężkie życie, bez rodziców, gdy byłem mały do 8 roku zycia bylem bardzo zle traktowany, w wieku 14 lat wylądowałem w szpitalu na zatrucie tlenkiem wegla. Jestem uzaleniony od masturbacji bardzo częstej, nawet po przebudzeniu i pale papierosy. Na badaniach EKG mam dobry wynik i także ciśnienie / tętno. Na badania wszytkie na serce dopiero czekam. Proszę o pomoc.

Lek. Wojciech Zygmunt

Na pewno wskazana jest u pana dokładna diagnostyka kardiologiczna - Holter-EKG, holter ciśnieniowy, próba wysiłkowa, echokardiografia. Ponadto sugerowałbym wykonanie USG jamy brzusznej oraz oznaczenie metyloksantyn w moczu, gdyż pańskie objawy dają możliwość występowania guza chromochłonnego nadnerczy (wyrzucającego adrenalinę, noradrenalinę podczas stresu, ucisku brzucha, schylania), co może być przyczyną występujących u pana dolegliwości. Pozdrawiam.