Dlaczego często oddaję mocz i bolą mnie nerki - czy to może być kamica?

Witam, mam 16 lat. Mam zapalenie pęcherza moczowego (leczone najpierw domowymi sposobami, później antybiotykami) urolog podejrzewa, iż w przyszłości mogę mieć kamicę nerkową, ponieważ mój tato chorował na nią ok. 5-6 lat temu. Miałam robione badania takie jak: morfologia, ogólne badania moczu (4 razy), białko CRP i wykazało, że mam bakterię w moczu. Od jakiegoś czasu miewam bóle jajników. Raz jest to prawy, a raz lewy. Przez jakiś czas bóle w ogóle nie dawały o sobie znać. Dzisiaj natomiast zaczęły boleć mnie oba, dodam, że wystąpiło też częste oddawanie moczu (tak jak przy zapaleniu pęcherza moczowego), a także slaby ból nerek, jednak ból.

Witam serdecznie!

Niestety bez możliwości zbadania Pani nie jestem w stanie powiedzieć co Pani dolega. Pani opis zawiera za mało istotnych informacji do oceny.
Najprawdopodobniej bóle podbrzusza, które Pani opisuje jako bóle jajników związane są w zapaleniem pęcherza moczowego. Być może doszło do uogólnienia infekcji. U kobiety bowiem układ moczowy i płciowy są ze sobą powiązane. Oczywiście wymaga to weryfikacji. Z tego powodu zalecałabym wizytę u ginekologa.

Kamica nerkowa nie jest dziedziczna i o ile nie mają Państwo wad anatomicznych ani nie chorują przewlekle nie ma zwiększonego ryzyka wystąpienia kamicy u Pani.

Pozdrawiam