Dlaczego często zaleca się usunięcie ósemek?

Witam, podczas konsultacji ortodontycznej dowiedziałam się, że w moim przypadku do leczenia ortodontycznego nie ma potrzeby usunięcia ósemek. Mam dosyć stłoczone zęby. Wszystkie 4 ósemki są dosyć głęboko, jedna z nich "leży", ekstrakcja mogłaby być traumatyczna, a powikłania poważne. Podobno także to w cale nie dałoby więcej miejsca, siódemek się nie przesuwa do tyłu. Ryzyka, że zostawione ósemki będą przesuwać zęby później, nie ma. Chciałabym zrozumieć, dlaczego w wielu odpowiedziach zaleca się usunięcie ósemek w podobnym do mojego przypadkach. Czy to kwestia szkół ortodontycznych?

Kwestia ewentualnego usuwania ósemek - zwłaszcza u kobiet - jest szalenie kontrowersyjny m tematem w ortodoncji. Podejście do tego zagadnienia związane jest z wyznawaną szkołą. Pozdrawiam