Dlaczego czuję apatię i nieustanny smutek?

Witam. Od dłuższego czasu dzieje się ze mną coś złego. Nawet nie jestem w stanie opisać tego, co czuję i jak się czuje, oraz co się ze mną dzieje. Mam 19 lat i od blisko dwóch lat czuje apatię i nieustanny smutek. Kiedyś cieszyły mnie najmniejsze rzeczy teraz praktycznie nic nie jest w stanie sprawdzić mi przyjemności, ostatnio te objawy się nasilają, jest coraz gorzej. Przestały mnie cieszyć nawet rzeczy, które dotychczas sprawiały mi wielką przyjemność i satysfakcję, co sprawiło, że porzuciłam

Witam
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia
depresyjne
. Jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Depresja jest schorzeniem całego organizmu.
Nieleczona depresja wciąż powraca i prowadzi
do silnego pogarszania się stanu zdrowia
psychicznego
i fizycznego.
Przede wszystkim uniemożliwia normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie.
Aby całkowicie wyleczyć depresję,
należy podjąć psychoterapię.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Dzień dobry.
Pisze Pani o odczuwanym smutku i apatii, utracie radości z czynności, które kiedyś sprawiały Pani przyjemność.
"Jest coraz gorzej".
Gorąco namawiam do konsultacji z psychoterapeutą, który pomoże Pani zrozumieć co się z Panią dzieje, jakie są tego przyczyny, aby mogła Pani pracować nad pozytywnymi zmianami w swoim życiu.
Wskazana pewnie będzie dłuższa psychoterapia i być może leczenie farmakologiczne.

Pozdrawiam i życzę odzyskania radości życia.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska