Dlaczego czuję ból dziąsła po ekstrakcji zęba?

3 lata temu miałam usunięty ząb górna szóstka po nieudanym leczeniu kanałowym od paru miesięcy zauważałam ze od czasu do czasu pobolewa mnie dziąsło po wyrwanym zębie często jak siedzę lub lezę nie jest to jakiś wielki ból ale taki uciążliwe pobolewanie ,chodzę na kontrole co 6 miesięcy wszystko jest ok jaka może być tego przyczyna? dziękuje

Dzień dobry,
czasem po ekstrakcji rana nie goi się prawidłowo i potrafią wydzielać się okruchy kostne. Pani lekarz musi sprawdzić czy w miejscu zęba nie ma jakiś twardych pozostałości po ekstrakcji. Stan zapalny mógł prześć w stan chroniczny i pod dziąsłem zamiast zdrowej tkanki nadal może znajdować się ziarnina lub torbiel. Konieczne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego.