Dlaczego czuję ciągłe zmęczenie?

Dlaczego czuję ciągle zmęczenie? Witam, mój problem polega na tym, że jestem ciągle zmęczona i spać mogę tak naprawdę bez przerwy. Kładąc się spać na przykład o 22.00 zamiast budzić się jak normalny człowiek rano, to potrafię obudzić się o 16.00 i być dalej śpiąca. Próbowałam wstawać rano i zrezygnować z popołudniowych drzemek, ale to idzie na marne, ponieważ i tak zasnę, nawet na siedząco. Próbowałam w takich chwilach pić kawę, mocną herbatę, ćwiczyć, ale to też nic nie daje. Byłam z tym problemem u psychiatry i niestety nie ma na to leku. Chociaż, jako że jestem również bulimiczką. przyjmuję od roku Seronil (60mg dziennie). Miało to też dodawać mi energii, ale prócz tego, że nie mam napadów głodu i mam lepszy humor, nic poza tym. Pomocy, to okropnie mi utrudnia życie, ciągle śpię, chociaż nie chcę. Krew też miałam badaną i cukrzyca odpada, anemia zresztą też. Czy można coś z tym zrobić? Bardzo mi na tym zależy aby pozbyć się tej przypadłości, przez to nie da się normalnie funkcjonować.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt.

Tak nie musi być!

A jak jest u Pani z regularną aktywnością fizyczną?

Podzielę się z Panią moim kwietniowym wpisem na Facebooku, odnośnie bezcennego wpływu na dobrostan fizyczny/psychiczny/mentalny/duchowy...

Zapraszam serdecznie:

Kochani :)

I już po świątecznym ucztowaniu!
I… tuż przed zażywaniem „kąpieli” powietrznych oraz aktywności fizycznej!
Przez wszechobecny smog…, niestety nie praktykowałam mojego regularnego biegania, czy też umiarkowanych ćwiczeń na powietrzu…, w samym centrum Krakowa!
Tak więc z radością przyjmuję informacje, że stan powietrza w Krakowie zaprasza do wiosennej aktywności.

Na Portalu Abc Zdrowie, Wirtualnej Polski, gdzie systematycznie dzielę się swoją wiedzą, udzielając konsultacji psychologicznych, często odnoszę się do tego, jak fundamentalne znaczenie dla zdrowia i kondycji psychicznej ma systematyczna aktywność fizyczna.

Dzielę, się z CZYTELNIKAMI takim przesłaniem, które jest bardzo wymowne, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu…

Niby jest to oczywista oczywistość…, jednak czy aby na pewno?

Odniosę się do aktywności fizycznej, jak ma się ona do mocno obniżonego nastroju, czy nawet już! stanu prodepresyjnego/depresyjnego.

Otóż stwierdzono naukowo, że:
1. Ruch poprawia samopoczucie
2. Poprawia samoocenę i daje poczucie, że jesteśmy w czymś dobrzy/sprawczy (gdyż poprzez narzucenie sobie pewnego planu ćwiczeń, kontrolujesz swoje ciało oraz zdrowie).
3. Masz poczucie doskonalenia się – bo czujesz, ze ćwiczenia idą Ci coraz lepiej, a wiec stajesz się silniejszy, sprawniejszy i bardziej odporny na codzienne niedogodności!
4. RUCH pozwala oderwać się od zmartwień!
5. RUCH powoduje uwolnienie się od stresu/napięć!
6. Dobre samopoczucie utrzymuje się długo po zakończeniu aktywności fizycznej!
7. Aktywność podnosi poziom hormonów dobrego nastroju!
8. Ćwiczenia fizyczne, wykonywane z innymi Osobami, wyzwalają od poczucia samotności oraz izolacji!
9. Aktywność fizyczna otwiera na kontakty międzyludzkie (nawiązujemy i pogłębiamy przyjaźnie).
10. Paradoksalnie!, po takim męczącym wysiłku fizycznym pojawia się wewnętrzna motywacja a do działania!

Podsumowując…, wypracuj w sobie NAWYK RUCHU!

Efektem ubocznym będzie Twoja optymistyczna energia oraz! zaoszczędzony pieniądz, bo
zmieścisz się w ten fantastyczny! ciuch, z ubiegłego sezonu!

Czego Tobie i Sobie Wiosennie Życzę :)

Autorka: Irena Mielnik-Madej

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia!

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam Panią do kontaktu via Skype.

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605