Dlaczego czuję dotyk przed snem?

Czuję dotyk przed snem.... Witam mam 22 lata. W zeszły piątek Mój Ukochany Chłopak odebrał sobie życie (powiesił się)... los chciał że Go znalazłam.. i od tamtej pory gdy tylko zamykam oczy to Go widzę jak wisi... a wieczorami gdy kładę się do łóżka czuję dotyk na całym ciele a po chwili zasypiam jak dziecko.... w dzień Jego pogrzebu wracając późnym wieczorem do domu zobaczyłam w krzakach przy drodze białą maskę.... nie wiem czy coś się ze mną dzieje czy to tylko wyobraźnia.... (od tamtego dnia cały czas jestem na lekach bo nie potrafię normalnie funkcjonować..) proszę o jakąkolwiek pomoc....

Dzień dobry, Żałoba to bardzo złożony proces. Ma również swoją specyficzną dynamikę, a także swoiste objawy. Przede wszystkim widzieć w wspomnieniach osobę, która odeszła to nic złego. Tęsknimy i nasz umysł stara się nam pomóc poradzić sobie z tym uczuciem. Często snujemy wspomnienia, fantazje prawie na jawie. Z czasem te wizualizacje, będą stawały się coraz słabsze i mniej natrętne. Natomiast nasze wspomnienia będą coraz bardziej podlegały naszej kontroli. Inną kwestią jest, że tak trudne przeżycia wywołują nasze różne reakcje. Często zupełnie niezrozumiałe i niemożliwe do jakiejkolwiek kontroli, szczególnie w pierwszym okresie żałoby. Tutaj mogą zdarzyć się omamy, bardzo często wydaje się nam że widzimy ukochaną osobę, która odeszła, lub dostrzegamy ja w podobnych osobach. Czasem dostrzegamy ją w sytuacjach, w których często ją widywaliśmy. Problem pojawia się kiedy takie wrażenia nie znikają z upływem czasu i się utrzymują lub gdy nie pozwalają nam na normalne funkcjonowanie. Wtedy na pewno warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty.

http://psychoterapia-krakow.net/