Dlaczego czuję duży ból w okolicy blizny po cięciu?

Dzień dobry, mam 47 lat, miałam dwa cesarskie cięcia, 12 i 10 lat temu. Jestem osobą otyłą. Od kilku dni czuję duży ból w okolicy blizny po cięciu, taki jak po cesarce ( boli gdy kaszlę, gdy się nagle ruszę) noszę więc pas co nieco łagodzi dolegliwości. Do kogo się udac- chirurga, czy ginekologa? Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

U osób otyłych może dojść do osłabienia blizn po operacjach, co może się przyczyniać do bólu, lub powstawania przepuklin. Sugeruję wizytę u ginekologa. Pozdrawiam!