Dlaczego czuję lęk przed przyszłością?

witam cały czas myślę o tym co mnie czeka w przyszłości co było itp co będę robł jak zabrakie rodziców kłucę się z mamą czasem czytam fora o zdrowiu itp jestem zdrowy badnia krwi robiłem mocz kał tarczyca wątroba eeg i wszystko ok czsem jak się zdenerwóje ucisk odrazu góla w gardle duszności czasem gorszy trening itp trenuje amatorsko kulturystykę 5 lat mam 4 posiłki dziennie biorę żadko białko i bcaa kardio robię 4xtyg i nie wiem czy to stres boje się co to nigdy mi się to nie zdarzało pomocy

Witam, ma Pan obawy co do przyszłości, myśli co go czeka, gdy jest Pan zdenerwowany czuje duszności, ucisk w gardle. Trenuje Pan amatorsko kulturystykę, dba o zdrowie. Badania diagnostyczne nie wykazały nic niepokojącego. Czy lekarz coś Panu już sugerował w związku z Pana samopoczuciem? Jest Pan młodym człowiekiem, na drodze do dorosłości, może Pan odczuwać niepokój w związku z przyszłością. Czy ma Pan bliską osobę z którą może podzielić się zmartwieniami? Warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą i psychologiem. Konsultacja pomoże przybliżyć powód Pana samopoczucia. Od kiedy Pan się tak czuje, czy przeszkadza to w codziennym funkcjonowaniu, w jakich sytuacjach pojawia się np. ucisk gardła, duszności. Być może stan może mieć związek ze stresem lub zaburzeniami lękowymi. Pozdrawiam serdecznie

Witam. Opisywane przez Pana objawy mogą mieć podłoże nerwicowe lub nawet depresyjne, których źródłem może być zarówno "ciało" jak i "psyche". Warto byłoby przyjrzeć się częstotliwości i intensywności treningów - może za bardzo przeciąża Pan organizm? A może jest Pan odwodniony? Jeśli jednak trzyma Pan prawidłową i dobrze zbilansowaną dietę i ćwiczy Pan zgodnie ze swoimi możliwościami, to warto byłoby skonsultować się z psychologiem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień Dobry Panu,,

Z Pana opisu wnioskuję, że jest to dla Pana pora, żeby się zatrzymać...

Pana ciało zaczęło oporować i być może nie chce już być w ten sposób eksploatowane przez treningi.
Pojawiające się u Pana objawy wskazują na zmęczenie organizmu i stres.

Zapraszam Pana do konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu, celem kontrolnych badań.
Myślę, że pomocna byłaby dla Pana rozmowa z psychologiem.

Życzę Panu wszystkiego, co dobre,
Irena Mielnik-Madej

Witam.
Zaczyna Pan swoją wiadomość, od tego, że rozmyśla o przeszłości. Czy to oznacza, że ma Pan trudne doświadczenia za sobą?
Pisze też Pan o lęku, jaką wywołuje myśl o utracie rodziców w przyszłości.
To są obszary do pracy psychoterapeutycznej. Warto, aby Pan się dokładniej przyjrzał i zrozumiał swoje niepokoje.

Gorąco namawiam do spotkania z psychoterapeutą.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
/www.facebook.com/Agnieszka.Dymska/