Dlaczego czuję obojętność?

czuje w życiu codziennym obojętność ogólnie codziennosć opieram na pracy i śnie żądnych żadnych przyjemność tyko praca stres sen i tak w kołko jestem samotny kiedys kochałem jedna dziewczycne byłem z nia3 miesiace i potem przyszła do mnie ze swojim kolegą i powedziałą ze teraz to on jest jej chłopakiem od tego czasu przestało mi na czym kolwiek zależeć zaczełem palić papierosy aby nie myśleć o niej a potem nałogowo dziśaj pracuje chcem sie zakochać jeszcze raz ale sie boje ze sie rozczaruje dziśąj chcem czegoś więcej niz sen i praca ale sie boje wybić po za granice obawiam sie że to może być początek depresji najgorsze jest to ostatnio czesto zamykam sie w pokoju rozmawiam sam ze sobą tak koło godziny tak bez sensu ze nikt nic z tego nie rozumie jak mnie podsuchał brat jak u mnie był doznał szoku i że trzeba mi dziwczyne jakąś poznać ale ja nie wiem jestem zasze pełen obaw i strachu do czego kolwiek i zawsze sie wycofuje

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od tego, że ucieszyło mnie, że napisał Pan do Portalu Abc Zdrowie, poszukując dla siebie porady, jak mógłby Pan pomóc sobie w poprawie swojego nastroju.
Stan zdrowotny, w którym Pan jest może budzić niepokój i bardzo dobrze, że szuka Pan pomocy, bo jest ona Panu potrzebna.

Ale czy taka pomoc online może wystarczyć?
W pewnym stopniu tak, bo tą drogą może Pan uzyskać wskazówki, co może zrobić dla siebie, by odzyskać utraconą głębię przeżywania.
Domniemam, że opisane przez Pana symptomy mogą wskazywać na przewlekający się stan prodepresyjny/depresyjny?

Myślę, że to czego Pan doświadcza i to, co dzieje się z Pana brakiem doznań emocjonalnych, spowodowało utratę energii życia, by cieszyć się codziennością.
To własnie ten stan zniekształca Pana spojrzenie na rzeczywistość i jest to przyczyną Pana widzenia Świata, Ludzi tylko w ciemnych barwach.

Jednak chcę, żeby Pan wiedział, że to jak Pan widzi jest nieprawdą!
I na szczęście ten stan można zmienić, sięgając po specjalistyczną pomoc.

Dlatego zachęcam Pana, by Pan nie czekał i sięgnął po pomoc psychologiczną/psychoterapeutyczną, kontaktując się z Poradnią Zdrowia Psychicznego lub prywatne.

Chcę Panu powiedzieć, że tam gdzie nie widać sensu, ten sens się właśnie zaczyna...

Wspieram Pana mentalnie, życząc pięknej relacji,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605