Dlaczego czuję ścisk w nosie i uchu?

Witam. W poniedzialek bylam u lekarza poniewaz w czwartek dopadla mnie grypa i pomimo leczenia w domu tabletkami na grype nie pomoglo wiec w poniedzialek wybralam sie do lekarza lekarz stwierdzil ze to ostra grypa i przepisal antybiotyk biore go juz 3 dzien jednak nie czuje poprawy a wrecz odwrotnie strasznie boli mnie glowy gdy tylo sie schyle czuje ucisk w nosie i lewym uchu mierzylam goraczke i od 3 dni a od 34 stopni do 35.5 stopni co to moze byc czy to dalej grypa?

Lek. Katarzyna Szymczak

Antybiotyki na grypę nie działają, bo grupa jest choroba wirusową. Jeśli nie ma poprawy wskazana jest ponowna wizyta u lekarza, weryfikacji wskazać do antybiotyku lub zmiana leczenia.