Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego czuję się nieatrakcyjna w związku?

Jak sobie poradzić? Zacznę może od sfery intymnej, czyli mojego związku. Ciągle czuję się nie atrakcyjna dla partnera. Kochamy sie, nasze życie łóżkowe jest w jak najlepszym porządku, a jednak cos jest nie tak. Czy to moze wynikac z tego,ze partner dla zartow komentuje inne kobiety a u mnie wytyka, ze mam np.duzy tylek, tez dla zartow. Moj zwiazek psuje nie tylko moja zazdrosc ale tez to, ze o wszystko sie martwie i z gory zakladam ze cos sie stanie. Jestem tez bardzo nerwowa. Wiecznie panikuje.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Na pewno warto z chłopakiem spokojnie porozmawiać. Opowiedzieć o swoich uczuciach związanych z jego żartami, a także o oczekiwaniach wobec niego oraz Pani granicach. Ważne także, by on miał szanse się wypowiedzieć, określić swoje uczucia oraz granice. Wspólnie ustalicie, jakie komunikaty w związku sprzyjają bliskości i otwartości. Zachęcam także d przyjrzenia się swojej postawie wobec siebie- być może jest Pani zbyt krytyczna? Obawia się Pani utraty chłopaka lub nadmiernie porównuje z innymi kobietami? Innymi słowy warto zastanowić się, czy poczucie nieatrakcyjności ma jakieś realny wymiar (rzeczywiście można by nad czymś popracować), czy raczej wynika z przeżywania siebie lub tez komunikatów od chłopaka? Nadmierna zazdrość może wynikać z zaniżonej samooceny czy poczucia własnej wartości. Jeśli łączy się także z pesymizmem, zamartwianiem czy nerwowością- może warto przyjrzeć się temu bliżej w relacji z psychologiem? Specjalista w procesie psychoterapii pomoże odnaleźć rzeczywiste, głębsze (emocjonalne, osobowościowe) źródło negatywnego przezywania siebie i swojego ciała, a dalej wesprze w pracy nad zmianą. To ma szanse doprowadzić do większej akceptacji siebie, poczucia bezpieczeństwa i satysfakcji w związku.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam Panią. W Pani poście najbardziej moją uwagę zwrócił stan Pani emocji w różnych sytuacjach. One nie tylko dotyczą Pani związku. Być może za Pani reakcjami stoją bardzo konkretne przyczyny ( np. doświadczenia z przeszłości). Warto przy pomocy kontaktu bezpośredniego z psychologiem dokonać swoistego przeglądu czy w Pani przeszłości nie miały miejsca wydarzenia, które wyjaśniają obecne reakcje emocjonalne i zachowania. Innym aspektem Pani sytuacji są zachowania Pani partnera. Jakoś takie komentarze na temat Pani wyglądu nie pasują mi do bliskiej relacji, w której jest szacunek i akceptacja. Ma Pani rację, że coś tu Panią niepokoi. Pozdrawiam Panią http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy