Dlaczego czuję się otępiała po słodyczach?

Po dużej dawcę słodyczach czuje się niedobrze. Bolimnie brzuch chwile a potem jestem otepiała jak pod wpływem. Co robić. Staram się nie jeść słodyczy ale tak jakoś się dzieje że porzeram je w dużej ilości. Co robić ?

Opisana sytuacja może świadczyć o spadku poziomu glukozy we krwi czyli tzw hipoglikemii, zwłaszcza jeśli uczuciu otępienia świadczy np. spadek sił, senność. Słodycze mają to do siebie, że szybko podnoszą poziom glukozy we krwi, który niedługo potem tak samo nagle spada, co powoduje opisane objawy. Aby nie dopuszczać do napadowego jedzenia słodyczy należy regularnie jeść wartościowe posiłki, wówczas poziom glukozy nie podlega dużym wahaniom. Należy też pić około 2 litry wody dziennie, ponieważ niedobór wody sprzyja silnej chęci do jedzenie słodyczy. Zatem moje najważniejsze rady dla Pani, to uregulowanie posiłków w ciągu dnia, wartościowa żywność oraz picie odpowiedniej ilości wody,