Dlaczego czuję silne bóle i sztywnienie mięśni, zmęczenie?

Mam 54 lata i jestem pod kontrolą endokrynologa, jednak ostatnio wykonane badania trochę mnie zaniepokoiły. Leczę się na niedoczynność tarczycy. Ostatnio jednak bardzo źle się czułam. Silne bóle i sztywnienie mięśni, zmęczenie. Wzięłam to za przyziębienie/grypę. Ogólne badania wykazały podwyższony stan Białka fazy ostrej (CRP 8,68mg/I). Zbadałam też TSH ponieważ zbliżała się wizyta kontrolna. Badanie to bardzo mnie zdziwiło bo lecząc się na niedoczynność tym razem wynik wyszedł 0,071mU/I). Lekarz zlecił mi badania: przeciwciała TSH, ATG, ATPO oraz fT3 i fT4 ktore okazały się w normie. Przed następną wizytą miałam zrobić raz jeszcze TSH. Dzisiaj więc czyli 19 maja zrobiłam badania i wynik wyszedł 8,750mU/I. Czyli w ciągu 3 tygodni od 0,071 do 8,75. Badanie robione było w tej samej przychodni i o tej samej porze dnia. Proszę o wyjaśnienie.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zawsze należy się liczyć z możliwością błędu laboratoryjnego. Być może przebyta infekcja zafałszowała Pani wynik TSH.