Dlaczego czuję silny ucisk pończoch po usunięciu żylaków?

Jestem 3 tyg po usunięciu żylaków jednej nogi .codziennie rano przed wstaniem z łóżka zakładam pończochy uciskowe 1 stopnia .po całym dniu okropnie mnie tę pończochy uciskają w niektórych miejscach wręcz sprawiają ból .najchętniej bym je ściągnęła ale wiem że nie powinno się bez nich chodzić więc noszę do wieczora .dlaczego się tak dzieje

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja chirurga najlepiej naczyniowego i ustalenie dalszego postepowania sadze se warto wykonać usg doppler