Dlaczego dalej czuję ból przy ropie w korzeniu zęba?

Witam, we wtorek strasznie napisałam następnego dnia poszłam do dentysty i wywala mi korzeń, okazało się że to ropa lecz dziś mija 2 dzień i nic opuchlizna nie chodzi i dalej boli, dostałam antybiotyk ale nic nie daje co dalej?

Magdalena Szpala

Prosze udać się na wizyte do stomatologa. Być moze konieczne bedzie odpróznienie ropnia poprzez jego nacięcie

Proszę udać się na wizytę kontrolną. Może być konieczne wyłyżeczkowanie zębodołu w znieczuleniu miejscowym i ewentualnie nacięcie błony śluzowej w celu ewakuacji pozostałej ropy. Opuchlizna może utrzymywać się przez tydzień.