Dlaczego dokucza mi tak okropny ból głowy i omdlenia?

Od dłuższego czasu mam straszne bóle głowy. Zaczęło mnie martwić to, że w ogóle nie chcą ustąpić a co najlepsze ciągle się nasilają i przez to zaczęłam brać tabletki przeciwbólowe lecz nawet one nie pomagają no i przestałam. Przy bólach głowy pojawiają się zawroty, omdlenia i ogólne złe samopoczucie...Zastanawiam się jaka może być tego przyczyna...? Myślę że najlepszym wyjściem będzie zrobienie tomografii komputerowej. Z góry dziękuję za udzielenie jakichkolwiek wskazówek. Pozdrawiam:)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisany przez Panią ból głowy nie daje możliwości oceny jego etiologii. By to zrobić koniecznie trzeba byłoby wiedzieć kiedy ból się pojawia, jak mija, co go nasila, gdzie jest zlokalizowany czy jaki jest jego charakter. By to ocenić powinna skierować się Pani do specjalisty neurologa, który zbierze dokładny wywiad, zbada Panią neurologicznie i ewentualnie skieruje na badania dodatkowe, w tym tomografię komputerową. Proszę jednak pamiętać, że bardzo często badania obrazowe nie są potrzebne, gdyż bóle głowy są na tyle charakterystyczne, że od razu można rozpocząć ich leczenie.