Dlaczego dostałam okres po okresie?

Witam! Mam problem. Otóż około 1,5 tyg temu skończył mi się okres. Około tydzień temu, kochałam się z moim chłopakiem w prezerwatywie, jednak miałam wrażenie, że mogła pęknąć. Nie używam innych środków antykoncepcyjnych, dlatego po stosunku zażyłam 2 tabletki Y***. Słyszałam, że 2 na raz, działają tak jak tabletka E*** 72 po. Wszystko później było w porządku. Wczoraj byłam u ginekologa z powodu bólu w pochwie i dostałam G*** na stan zapalny. Wczoraj włożyłam pierwszą globulkę, a dziś obudziłam się z normalną miesiączką. Nie wiem co się stało, wymieniłam wszystkie fakty, które moim zdaniem mogły jakoś wpłynąć na przyspieszenie mojego okresu, ale zupełnie nie wiem co mam myśleć. Proszę o pomoc! Co się dzieje? Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety nie precyzuje Pani, czy krwawienie jest równie silne co w trakcie miesiączki czy może doszło do wystąpienia plamienia. Wszystkie przytoczone przez Panią kwestie mogły wpłynąć na krwawienie z dróg rodnych.
Niewielkie krwawienia mogą być wywołane stanem zapalnym pochwy. Niestety bez badania ginekologicznego nie jestem w stanie ustalić przyczyny krwawienia.
Pewne jest jednak, że krwawienie nie jest miesiączką (za krótki okres między krwawieniami) i ma charakter patologiczny.

Pozdrawiam