Dlaczego doszło do śmierci mojego dziecka?

Witam, 25.09.11 r urodziłam w 39 tyg. ciąży martwą córeczkę, która ważyła 3170 g i miała 61 cm. Z wyników niby wyszło, że zmarła przez odklejenie łożyska. Wyniki brzmiały: 1. Drobne ogniskowe nacieki zapalne limfocytarne i ogniskowy świeży wylew krwawy w błonach płodowych. 2. Budowa mikroskopowa pępowinowa prawidłowa. 3. Ogniskowy świeży wylew krwi w łożysku. Poza tym budowa kosmków łożyskowych prawidłowa. Czy to co lekarz mi powiedział to prawda? Czy z tego wychodzi, że łożysko się odkleiło? I czy na USG widać odklejające się łożysko? Następnie miałam bardzo mocne krwawienia, które się nie kończyły i mój ginekolog stwierdził, że zostało mi trochę łożyska. Miałam robione łyżeczkowanie i z badania histopatologicznego wyszło, że to podobno jednak nie łożysko, wynik brzmi: Polipowate fragmenty endometrium z cechami ogniskowego rozrostu gruczołowego prostego bez atypii. Co to oznacza i jak to się leczy? I Czy to miało jakiś wpływ na śmierć mojego dziecka? Proszę o odpowiedź, bo ciągle się czegoś nowego dowiaduję i już nie wiem czy mogę wierzyć mojemu lekarzowi.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam!

Przedwczesne odklejenie się łożyska rozpoznaje się, gdy prawidłowo wykształcone łożysko zaczyna odklejać się przed porodem. Objawia się ono bólem i wzmożonym napięciem macicy - brzuch jest twardy. Najczęściej obecne jest także krwawienie z pochwy - choć bardziej nasilone jest krwawienie wewnętrzne - krew wynaczynia się z naczyń maciczno-łożyskowych, co w konsekwencji grozi niedotlenieniem płodu. Rozpoznanie stawia się na podstawie wywiadu oraz badania fizykalnego. Czasem wykonywane jest USG, w którym można uwidocznić krwiaka pozałożyskowego.

Z przedstawionych przez Panią wyników można stwierdzić, że doszło do odklejenia się prawidłowo rozwijającego się wcześniej łożyska. Trudno odpowiedzieć, czy jest do rozpoznania w USG, ponieważ zależy to od momentu, w którym badanie było wykonywane.

Rozrost endometrium zwykle występuje u kobiet w wieku okołomenopauzalnym i jest spowodowany nierównowagą hormonalną. W Pani wieku jest nieco zastanawiający - należy rozważyć leczenie progesteronem i kontrolę.
Rozrost bez atypii nie jest groźny.

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty