Dlaczego drętwieją mi palce w prawej dłoni?

  Witam. Dużo czytałem w internecie o drętwieniu dłoni, ale nie dowiedziałem się co to może być, mogę się jedynie domyślać. W piątek (5 listopada) na wykładach zdrętwiała mi prawa dłoń, myślałem, że przejdzie mi, ale niestety nie przeszło i do dziś czuje zdrętwienie dwóch ostatnich palców. Najbardziej jest odczuwalny ostatni palec. Podczas wykładów miałem nieruchomą rękę, w nic nie uderzyłem, nie mam żadnych bóli po zginaniu palca, ręki. Jeżeli chodzi o kręgosłup to mam lekkie skrzywienie, poniżej szyi. Jak źle się wyśpię to trochę boli mnie szyja. Z rana ćwiczę brzuszki i skłony w taki sposób, aby nie obciążyć kręgosłupa. Podczas ćwiczeń nie mam bóli kręgosłupa. Chodzi mi o prawą dłoń, co może być nie tak? Różne rzeczy wyczytałem co to może być: początek cukrzycy, problemy z sercem itd. Jeżeli chodzi o szum w uszach to mam tylko w prawym uchu od słuchania muzyki. Przeprowadzałem w tym celu dwa razy badania. Raz wyszło, że mam mały ubytek słuchu, a za drugim razem, że nie mam ubytku. Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Objawy drętwienia czwartego i piątego palca mogą wskazywać na tzw. zespół rowka nerwu łokciowego. Sprzyja temu długotrwała pozycja podparta czy nieprawidłowe ułożenie kończyny.

Wskazana byłaby konsultacja u neurologa (badanie przedmiotowe neurologiczne oraz badania dodatkowe, w tym badanie elektromiograficzne). Postępowanie obejmuje leczenie operacyjne, zabiegi fizykoterapeutyczne, ewentualnie leczenie farmakologiczne.

Pozdrawiam