Dlaczego dziecko boi się samo wyjść z domu?

Witam.Mój 9 letni syn nagle nie che nigdzie iść sam-do kolegi,do szkoły itd... Jest bardzo "rozczulony"bardzo często płacze np. pytając w Sobotę-kiedy idę do szkoły mówi to ze łzami w oczach.Twierdzi że nigdzie nie chyba iść bo chce być ze mną(mama) Zaczęło się to nagle około miesiąca temu.Jest to bardzo dziwne i trudne dla mnie bo wcześniej było zupełnie inaczej wręcz dopytywał się kiedy może iść np.do kolegi a dziś gdy mu powiedziałam ,że może iść do kolegi popłakał się i powiedział że nie che bezemnie.Kilka razy dziennie on dam zadaje mi to pytanie- dlaczego tak jest że czuje że ciągle muszę być z tobą?

Dzień dobry, warto zastanowić się czy w życiu syna się coś nie wydarzyło? Trudno po tym co Pani napisała zwrócić uwagę z czego może brać się problem. Warto zarejestrować się na wizytę do psychologa dziecięcego. Dziecko w tym wieku powinno już sparować się od rodziców a Pani syn idzie w zupełnie odwrotną stronę. Wszystko wskazuje na to że traci poczucie bezpieczeństwa kiedy traci Panią z oczu. Warto rozwiązać ten problem bo zapewne ani dla Pani, ani dla synka nie jest to komfortowa sytuacja.
Pozdrawiam A. Pacia