Dlaczego dziecko budzi się w nocy?

Witam serdecznie:) Jestem mamą 2-letniego chłopca, który od urodzenia jest bardzo energicznym dzieckiem. Jako niemowlaczek sypiał 4 h na dobę. Po skończeniu roczku sytuacja obróciła się o 180 stopni; sypiał 3 h podczas dnia i położony około 20 spał do 8. Na chwilę obecną mój Łobuz ma 2 latka i 3 miesiące i przechodzimy straszny okres... Zlikwidowaliśmy drzemki podczas dnia, on ledwo wytrzymuje do 19-20. Niestety nie zasypia sam, trzeba pośpiewać, pogłaskać, a o godzinie 1, 3 rano budzi się na mleko i gotowy jest do życia. Próby zasypiania niestety nie skutkują. Dostaliśmy się do przedszkola ponad 2 miesiące temu; chodzimy 3 razy w tygodniu po 2,5 h. Chętnie tam chodzi, a po przedszkolu po prostu pada. Próbowaliśmy już wielu rzeczy; wychodzimy na spacery przed snem, Patryk ma półmrok w pokoju, wyciszamy się przed snem, robimy masażyki i nic nie skutkuje.

KOBIETA ponad rok temu

Witam :)

Zachęcam do spotkania z psychologiem dziecięcym, aby dowiedzieć się od specjalisty o prawidłowościach rozwojowych typowych dla tego wieku. Pani synek, jak wszystko wskazuje na to, rozwija się prawidłowo, ale widocznie ma małą potrzebę snu :) Stąd to wybudzanie się. Wydaje mi się, że warto pomyśleć o zrezygnowaniu z picia mleka z butelki w tym wieku. Mleko nie jest już aż tak niezbędne do rozwoju. Jeśli maluch ma dietę bogatą w wapń, a poza tym picie z butelki utrwala nieprawidłowe nawyki w rozwoju aparatu artykulacyjnego.

Pozdrawiam