Dlaczego dziecko jest niegrzeczne?

Witam, mój 22 miesięczny syn od 2 miesięcy jest bardzo niegzeczny, jak mu się czegoś zabroni to rzuca bije gryzie stuka głową, płacze. Poza tym jest bardzo pogodnym i rozumnym dzieckiem, tyle,że mało mówi, dużo po swojemu,ale bardzo mało konkretnych słów, czy to powód do niepokoju>? Taka agresja.

Dzień dobry, ewidentne Pani synek nie radzi sobie z frustracją. Nie jest to powód do niepokoju ale musi Pani być bardzo ostrożna żeby tych zachowań nie wzmacniać. Jeżeli synek ma takie reakcje proszę pamiętać że nie może Pani mu ulec. Musi Pani zapewnić mu np poduszkę pod głowę jeśli nią uderza ale nie może mu Pani dać tego co właśnie wymusza. Po kilku takich próbach jego wymuszeniu i Pani byciu konsekwentną zachowania te powinny się wygaszać. Jeżeli nadal będą się utrzymywały warto skonsultować się z psychologiem w gabinecie psychologicznym. Pozdrawiam A. Pacia