Dlaczego dziecko jest wrażliwe na zapachy?

Witam. Moj prawie 6 latek jest bardzo wrażliwy na zapach i widok jedzenia. Gdy poczuje coś czego nie lubi - wymiotuje. Je tylko wybrane przez siebie rzeczy i nie chce spróbować niczego nowego. Z przedszkola muszę go odbierać przed obiadem,ponieważ płacze i wymiotuje gdy Panie podają mu obiad. Nadmienie iż był namawiany w przedszkolu do jedzenia. Jako małe dziecko jadł wszystkie warzywa i owoce,a w tej chwili z owoców to tylko jabłko. Rozwija się prawidłowo. Lubi uczyć się pisać. Waży 21 kilo i ma 112 cm.

Lek. Michał Lenard

Objawy są dosyć niespecyficzne, sugeruję wizytę u pediatry, lub u dietetyka, który pomoże zdiagnozować problem. Pozdrawiam!