Dlaczego dziecko ma histerie nocą?

Mam pewiem problem ze swoją dwulatnie córka, od paru nocy dostaje strasznych histerii, poprostu się budzi i krzyczy, wymusza płacz, nie można jej dotknąć, rzuca się po łóżku, na wszystko krzyczy nie, gdy ktoś próbuje ja przytulić to zaczyna bić. Niewiemy co jest tego przyczyną i jak temu zapobiec, córka uspokaja się w naszym łóżku chociaż nie zawsze i kontynuuje nocne ataki u nas, zachowuje się wtedy jak dzieci które widzi się w sklepach które robią awanturę o lizaka. W dzień wszystko jest wporzadku, jest grzeczna jak na swój wiek. Zależy nam aby mała jednak spała w swoim łóżku bo uczylismy ja tego od urodzenia i nie chcielibyśmy teraz tego zrujnowac ale czasem poprostu nie mamy wyjścia, bardzo nam zależy żeby nocne krzyki się skończyły tym bardziej, że w poniedziałek na świat przyjdzie druga córka. Czy wybrać się do psychologa? Proszę o pomoc

Witam
Proszę zgłosić się z dzieckiem do najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wizyta jest bezpłatna. Podczas spotkania psycholog zdiagnozuje opisany problem i udzieli wskazówek odnośnie dalszego postępowania z dzieckiem. W razie konieczności zaproponuje terapię psychologiczną lub terapię w ramach tzw.wczesnego wspomagania.
Pozdrawiam
Anna Szyda