Dlaczego dziecko ma problemy z wypróżnianiem i wymiotami?

Witam, 3letnie dziecko nie moglo sie zalatwic od 3dni i czasami plakalo ze go brzuch boli. Probowal zrobic kupke ale tylko jakies kleksy z czarnymi nitkami. W szpitalu powiedzieli ze jesli nie ma goraczki to wszystko ok. Po wyjsciu pół dnia dziecko mi wyło z bolu ze go brzuch boli. Zrobiłam mu lewatywe -i bol ustapil. Nastepnego dnia caly dzien wymiotowalo. Przez tydzien czasu musztardowa kupa z czarnymi nitkami- lekarze nie potrafili wyjasnic co to....? Co dolegala dziecku ? Pozdrawiam

Dzień dobry,
czasami w czasie zaparcia u dzieci pojawia się dodatkowy problem w postaci czasowo utrudnionego pasażu, czyli ruchu treści w przewodzie pokarmowym, w skrajnych przypadkach prowadzącym do niedrożności przewodu pokarmowego. W takich sytuacjach u dzieci pojawiają się wymioty. Mogę one utrzymywać się również krótko po odblokowaniu przewodu pokarmowego, czyli tak jak u Pani dziecka po lewatywie. A obserwowane w stolcu "czarne niteczki" były prawdopodobnie niewielką ilością krwi pochodzącej z uszkodzonej błony śluzowej przewodu pokarmowego w przebiegu zaparcia i/lub wymiotów. W chwili obecnej najważniejsze wydaje się zadbanie o prawidłowy rytm wypróżnień u dziecka, aby sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości.