Dlaczego dziecko ma tak zmienne nastroje?

witam . od paru miesiecy mam problem z synkiem. W chwili obecnej ma 2,5 roku . do tej pory spal super nie bylo problemow teraz sie zaczely . A wiec zacznę od tego Sierpien 2017 Młody budzil sie w nocy 2-3 h bawil sie krzycza płakał i zasypail na ten moment mały budzi się w granicach 12.00 - 2.00 w nocy i tak juz nie spi do nastepnego dnia do 19.00 w czasie pobudek krzyczy płacze gada do siebie (są dni kiedy jeszcze zasypia po paru godzinkach czyli np około 4-6) rytm dnia ma raczej taki sam zawsze okolo 7 pobudka jedzonko zabki do przedszkola z przedszkola wracamy o 15.30 wiec obiad w domu od 18 zaczynamy sie szykowac do spania prysznic , jedzonko zabki bajka mleczko i spac. (nie spi juz popołudniami a jak przyśnie to noc jest jeszcze gorsza) nie mam pojecia co juz mam z tym robić od czego to jest nie mam juz sily .Boję się ze to moze być coś poważnego ale nie mam pojecia od czego mam zaczac . Jak wstaje rano jest pogodnym chłopcem popimo tego ze malo śpi . jestem aktualnie w ciazy i niedlugo mam rodzić boje sie ze bedzie jeszcze gorzej .

Zachęcam do przyjrzenia się tym aspektom, a jeśli zmiany nie przyniosą poprawy- można skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty dziecięcego lub rodzinnego.