Dlaczego dziecko nie akceptuje nowej partnerki ojca?

Mieszkam od kilku miesięcy ze swoim partnerem który ma 10letniego Syna. Jego rodzice rozstali sie jak miał rok. Od tego czasu mój partner dwa razy próbował stworzyć z nią rodzinę jeans się nie udało przez matkę dziecka. Partner widuje się się dzieckiem co 2 tyg ale dziecko traktuje mnie jak intruza który mieszka z jego tata. Niby po kilku godz razem jest już ok i zaczyna mnie akceptować a później wszystko zaczyna się od Nowa. Co prawda matka też traktuje mnie jako wroga choć nie ma ku temu powodu. Nie wiem co jest ze dziecko tak na mnie reaguje

Dzień Dobry Pani,

Rozumiem, tak jak mogę trudność relacji z Pani Partnera Synem.
Z Pani relacji domniemam, że potrzebuje On czasu i pewnej transparentności Państwa relacji.

Co Pani może?
Być sobą, otwartą, z troską i życzliwością (i rozumieniem!) w relacji z
Chłopcem, z pewnością to doceni...

Z drugiej strony Syn Partnera ma takie ambiwalentne uczucia, bo kocha swoją Mamę i swojego Tatę, i ze swojego poziomu wolałby by byli razem...

Wspieram Panią mentalnie i ślę serdeczności,
irena.mielnik.madej@gmail.com