Dlaczego dziecko nie jest akceptowane w grupie rówieśniczej?

Witam, jestem mamą ośmiolatki , już od przedszkola miała problem z akceptacją w śród rówieśników czy to w przedszkolu czy w innych grupach np . tańce. Posiadała 2 koleżanki, z którymi się trzymała . Reszta dzieci nie bawiła się do dnia dzisiejszego. Jest wg dzieci za spokojna , za nudna, nie bawi się na ich poziomie ( a właściwie to wogle jeszcze się bawi - pieskami, kotkami ) . Przeszła z większością grupy do szkoły i problem jest jeszcze większy , ponieważ jej dobra koleżanka poszła do innej szkoły. Dzieci zabraniają jej się bawić . Generalnie w tej chwili odsuwa się od wszystkich, stoi sama, siedzi w świetlicy sama, na placu zabaw też jest sama. Nie chce słuchać nie miłych tekstów. Zgłosiłam Pani tą sprawę ale niestety nie jest w stanie sobie z tym poradzić. My w domu jedyne co potrafimy to pokazujemy w czym jest dobra (jeździ bardzo dobrze i od dawna na rowerze, przebywa wycieczki górskie, jest w Zuchach) , jaka jest w stosunku dla innych. Pokazujemy jej różne sporty aby czuła się w czymś dobra i JEST. Ale to nie pomaga jej w otoczeniu. Ma dwójkę sąsiadów , którzy znają ją od urodzenia i ją przyjmują taką jaka jest. Jest normalną dziewczynką. Pozdrawiam

Witam, proponuję kilka wizyt u psychoterapeuty - całej rodziny. Czasami dzieci są takie spokojne i to nie powinno być zmartwienie. Jeżeli ma jedną, dwie koleżanki to wystarczy, nie musi mieć piętnastu. Jeżeli należy do zuchów, to ją bardzo uaktywnia i usamodzielnia. Z Pani opisu wynika, że rodzina w stosunku do dziecka zachowuje się w bardzo dobry sposób, ale konsultacja u psychologa na pewno się przyda. Nauczycielka ma więcej dzieci niż jedno, więc na to odstające nie zwraca uwagi.
Pozdrawiam serdecznie,
Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl