Dlaczego dziecko nie może mówić?

Mam problem z synkiem 3,6m ponieważ nie chce normalnie mówić mówi po swojemu jak miał 10 miesięcy mówił mama,tata,baba,dodo i pewnego dnia bawił się włużeczku skakając udeżył się o szczebelki brodą i ugryzł się mocno w język nic nie chciał mówić byłam u pediatry to powiedział że to normalne dzieci szybko zapominają po ty zaczął mówić po swojemu ale jakoś znowu po 2m się ugryzł aż krew była i tak kiedy mu się wspomni to mówi no, wiem, gdzie,ja,ty,itp już nie wiem co robić język ćw przed lustrem

Witam. Według źródeł naukowych 2 letnie dziecko powinno wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Dziecko, które ukończyło 3 lata, wypowiada już 500 - 1000 słów. Pani Synek ma 3,5 roku i wypowiada tylko podstawowe słowa, ma zatem opóźnienie rozwoju mowy. Radziłbym udać się z Synkiem na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta
http://www.logo-ped.gda.pl