Dlaczego dziecko od marca nie przybrało na wadze?

Witam, córka od 9.03 nie przybrała nic na wadze. Aktualnie waży 4,75kg, urodzona 2,5kg. Karmiona piersią, próbujemy dokarmiać ją mlekiem modyfikowanym ale nie chce go pić, dieta rozszerzania od miesiąca, ładnie je posiłki. Wyniki morfologii oraz moczu są prawidłowe. Córka jest żywa, poza małą wagą rozwija się prawidłowo. Proszę o podanie przyczyn zahamowania przyrostu wagi. Dziękuję.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wraz z rozwojem dziecka i wzrostem aktywności przyrosty masy ciała mogą być wolniejsze. Zazwyczaj nie ma powodów do niepokoju, jeśli rozszerzanie diety oraz rozwój przebiega prawidłowo. i nie ma niepokojących objawów. W razie wątpliwości lub pogorszenia stanu dziecka zawsze może Pani skorzystać z opinii swojego pediatry.