Dlaczego dziecko po szczepieniu 6w1 przestało jeść?

Mam 3,5 mies.synka, który 4dni temu dostał drugą dawkę szczep. 6w1 i pneumokoki.Synek nie należy do żarłoków-zjada śr.100-120 ml mm i to nie zawsze chętnie.Drugiego dnia po szczep.zaczął zjadać max.60ml, a nawet mniej i robić coraz dłuższe przerwy między karmieniami.Synek od 2 tygodni je Nutramigen PurAmino.Najlepiej je przez sen, inaczej pręży się, płacze, odpycha butelkę,po czym pcha piąstki do buzi z głodu.Czy to może być reakcja po szczepieniu sprzed 4 dni?

Dobry wieczór,
czasami zdarza się, że po szczepieniu dzieci gorzej jedzą. Jednakże w tym wypadku problem wydaje się bardziej złożony, a opisane problemy mogą być związane z zaburzeniami karmienia (karmienie przez sen, odpychanie butelki, wkładanie rączek do buzi). Wskazana byłaby konsultacja neurologopedy, który oceni sposób przyjmowania pokarmu przez Synka, zbada dziecko w kierunku nadwrażliwości błony śluzowej jamy ustnej i udzieli wskazówek co do dalszego postępowania.