Dlaczego dziecko tak męczą biegunki?

Witam moje dziecko ma teraz 19 miesięcy i tydzień temu od soboty męczą go biegunki. W poniedziałek tydzień temu bylismy w szpitalu z odwodnieniem, bo moje dziecko co z jadlo i wypilo to wyszlo, okazalo sie, że to bakteria campilobactery. Niestety antybiotyk sie nie przyjal, bo go zwracala. Wyszlismy ze szpitala niby juz bez bakterii, ale kupy dalej są po 5 dziennie, niby powoli apetyt wraca i pije trochę, ale boję się powtórki z rozrywki co robić?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przede wszystkim musi Pani zadbać o dobre nawodnienie dziecka a w razie jakichkolwiek niepokojących objawów (zmiana zachowania dziecka, senność, itp.), powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza.