Dlaczego dziecko w ogóle nie chce się uczyć?

Dzień Dobry. Mam problem z moją 15-letnią córką, która nie chce się w ogóle uczyć a na lekcje chodzi jak na gościnę, bez książek i zeszytów. Nie ma dnia aby nie dostała uwagi od jakiegoś nauczyciela. Uwagi dostaje za nieprzygotowanie się do lekcji, ciągłe rozmowy na lekcji, za aroganckie odzywki , wdawanie się w dyskusję z nauczycielami a na prośby i upomnienia nauczyciela jest brak reakcji z jej strony. Nie mam już siły moje spokojne rozmowy , krzyki, kary nic nie skutkują. Od 4 m-cy chodzimy do psychologa,miała rozmowy z pedagogiem szkoły ale to też nie pomaga. Co mogę jeszcze zrobić? Może umówić córkę do psychiatry? Ale czy to coś pomoże. Wyczerpały mi się już pomysły. Ja i nauczyciele jesteśmy bezradni.

Często na zmianę potrzebny jest dłuższy czas i zaangażowana praca całej rodziny. Dlatego zachęcam do cierpliwości, omawiania z terapeuta prowadzącym Państwa wątpliwości (także tych dotyczących braku zmiany) i dalszej pracy terapeutycznej. Pomimo zwątpienia czy chwilowych trudności warto dalej walczyć o poprawę.

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy są symptomami wieku adolescencyjnego, który jest dla Pani Córki tzw. kryzysem rozwojowym.
Zachęcałabym Panią do dużej cierpliwości i do rozumienia, gdyż jest to czas szczególnie tego wymagający.

Z przesłaniem dla Pani i Córki Tego, Co jest teraz najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605