Dlaczego dziecko wymiotuje w wieku 6 miesięcy?

Dzień dobry, jestem mamą bliźniaków - synka i córeczki. Córeczka od kilku dni ma biegunkę, lekarz twierdzi, że zaczyna ząbkować. Synek od 3 dni wymiotuje, gdy podaję mu butelkę z mlekiem potrafi w trakcie picia zwymiotować - boję się, żeby się nie odwodnił, dlatego często podaję herbatkę dla dzieci. Bliźniaki mają 6 miesięcy, moje pytanie - czyżby syn był alergikiem, bo i taką dostałam odpowiedź od lekarza, czy też inne są przyczyny. Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam:)

Trudno powiedzieć, co jest przyczyną takiego stanu zdrowia maluchów, choć najczęściej jest to reakcja na nietolerowanie mleka, dlatego lekarze zalecają np. mleko sojowe. Ważne jest, aby obserwować dzieci i konsultować się z lekarzem, gdyż nasilająca się biegunka i wymioty mogą być niebezpieczne dla zdrowia dzieci. Konieczne jest przepajanie maluszkow wodą, herbatkami:)

Pozdrawiam