Dlaczego dziecko z ZA nie lubi zajęć muzykoterapii?

Witam. Mam 13 letniego syna z ZA. Chodzimy na terapie do Stowarzyszenia ( TUS, muzykoterapia, ) ale syn bardzo nie lubi tam chodzić. Rozmawiałam z rodzicami innych chłopców i oni są zadowoleni z terapii, ich dzieci również. Zastanawiam się z czego wynika ta niechęć u syna. On twierdzi że terapeuci odnoszą sie do niego infantylnie, bez szacunku, co dostrzega w tonie . Dodam iż syn nie akceptuje swojej dysfunkcji. Bardzo lubi za to zajęcia rewalidacyjne gdzie pani słucha go i szanuje jego zdanie.

Lek. Tomasz Budlewski

dzieci z ZA bardzo indywidualnie się rozwijają i ciężko jest określić jednoznaczną odpowiedź na tak zadane pytanie. ogólnie dzieci jedne zajęcia lubią a inne nie.