Dlaczego gdy zaczynam ćwiczyć to tyję?

Dlaczego gdy zaczynam ćwiczyć to tyję? wiem, że mięśnie ważą więcej, ale tu nie można mówić o przyroście tkanki mięśniowej. Po dłuższej przerwie od ćwiczeń po tygodniu ćwiczeń ważne 2-3 kg więcej dlaczego? Przecież powinnam coraz mniej ważyć.

Witam serdecznie,

Wzrost wagi przy ćwiczeniach rzeczywiście może być spowodowany wzrostem masy mięśniowej ale po niedługim czasie treningów nie można mówić od razu o wzroście mięśni. Na to trzeba czasu. Być może zatrzymuje się pani woda w organizmie. Zastanowi się Pani czy dba o odpowiednie nawodnienie. Zaleca się wypijać około 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie. Jeżeli zbyt mało pijemy to organizm zaczyna robić zapasy o wodę gromadzi a my puchniemy i przybieramy na wadze. Bardzo ważna jest również prawidłowa dieta.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk