Dlaczego jako dorosła osoba nieustannie płaczę bez powodu?

Witam. Mam nietypowy problem. Jestem dorosła kobieta, mam 29 lat i płacze z byle powodu. Kłótnia z rodzicami czy chłopakiem - płacze, usłyszę jakąś krytykę na swój temat, nie potrafię jej przyjąć bez płaczu, drobna uwaga w moja stronę - płacz. Ważne jest to,.ze ja nie chce tak płakać, ale łzy mi same napływają do oczu i zbiera mi się na płacz. Proszę o pomoc bo bardzo mi to przeszkadza i nie wiem jak z tym walczyć.

Witam Panią
Nikt nie płacze bez powodu…
Istnieje wiele przyczyn nadmiernej
emocjonalności i płaczliwości.
Do najczęstszych należą stres,
brak równowagi hormonalnej,
traumatyczne przeżycia w przeszłości, lęki, depresja
Niewiele pisze Pani o sobie,
więc trudno znaleźć przyczynę Pani
trudności z kontrolowaniem emocji.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pani
nie występują, to fakt, że takie stany zdarzają się
dość często jest niepokojący, gdyż mogą one
doprowadzić do wielu zaburzeń.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny
i znalezienia sposobu rozwiązania
problemu jest podjęcie terapii psychologicznej.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną i wypracować umiejętności
radzenia sobie ze stresem.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną i wypracować umiejętności
radzenia sobie ze stresem.

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Szanowna Pani, z tego co Pani pisze to sytuacja wygląda tak:
- wydaje się Pani być osobą silnie reaktywną emocjonalnie, odczuwającą emocje intensywnie i szybko
- wydaje się, iż jest Pani wrażliwa na krytykę, odrzucenie
- wydaje się, iż dominującą emocją w tych sytuacjach jest smutek lub lęk
- wydaje się, iż Pani dominującą reakcją fizjologiczną jest płacz
- wydaje się, iż nie daje sobie Pani na płacz ze względu na głębokie zasady i poglądy

Panowanie nad reakcjami fizjologicznymi organizmu jest trudne do pracy, choć w pewnym zakresie nie niemożliwe. Efektywniejsza praca terapeutyczna wydaje się jednak opierać o interpretację siebie i doznawanych zdarzeń. Proponuję konsultację z psychoterapeutą/psychologiem.
Pozdrawiam

Witam, jest Pani bardzo wrażliwa, reaguje bardzo emocjonalnie. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Zastanowić się jak sobie poradzić z emocjami i czemu tak mocno przeżywa Pani słowa krytyki. Przesyłam link do strony gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ . Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl