Dlaczego jest wysyp krost po Axotret?

Witam. Zażywam Axotret, przemian 10/20mg, teraz 4ty miesiąc. Wysyp powinien nastąpić do 3ciego miesiąca i taki też miałem. Ja w 4tym miesiacu dalej mam wysyp i moja skóra nie jest gładka lecz wygląda jak skórka pomarańczy i wyskakuja mi pryszcze na policzkach i czole. Gdy smaruję twarz Cetaphilem to twarz się robi jeszcze bardziej czerwona. Nie wiem czy ten wysyp to normalna sprawa czy moze mój lekarz prowadzący źle mi dobrał dawkę. Proszę o odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Być może konieczna jest modyfikacja. Proponuje udac się do lekarza prowadzącego leczenie