Dlaczego jestem aż tak psychicznie zmęczona?

Witam. Mój problem zaczął się kilka miesięcy temu, mniej więcej w maju/ czerwcu. Pewne sytuacje sprawiły, że zaczęłam się stresować wieloma rzeczami. Zawsze miałam problem ze stresem. Jednak od tamtego czasu jest to niesamowicie nasilone. Zaczęły się lekkie problemy z pamięcią, koncentracją, złe samopoczucie, uczucie pustki w głowie. Od dawna doskwiera mi problem ze snem. Mianowicie często się budzę w nocy, mimo snu jestem zmęczona tuż po przebudzeniu. To sprawia, że jestem psychicznie zmęczona

Podobne objawy mogą być zarówno przejawem kryzysu i potrzeby zmian w życiu, jak i sygnałem poważniejszych zaburzeń (np depresji). Zachęcałabym do podjęcia konsultacji z psychologiem. Wspólnie będziecie mogli przyjrzeć się objawom, ich źródłom, nasileniu, a także możliwościom zmiany, które przyniosłyby poprawę. W razie potrzeby także psycholog doradzi metody leczenia (psychoterapia, konsultacja psychiatryczna i włączenie farmakoterapii, inna konsultacja specjalistyczna).

Witam Panią
Długotrwały stres często jest przyczyną wyczerpania fizycznego
i psychicznego oraz odczuwania różnych dolegliwości somatycznych.
Długotrwały stres może prowadzić do bezsenności,
pogorszenia pamięci, chronicznego bólu głowy,
problemów z trawieniem, owrzodzenia układu pokarmowego,
cukrzycy, chorób serca i układu krążenia, nowotworów,
zaburzeń lękowych, nerwicy, depresji, i wielu innych zaburzeń.
Objawy stresu będą się nasilać.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Jeżeli nie można usunąć przyczyny stresu, należy zrównoważyć jego
negatywny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie.
W terapii stresu, oraz jego konsekwencji najskuteczniejszym
sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu jest psychoterapia.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną i wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem,
dzięki czemu zostaną wyeliminowane niepożądane konsekwencje
nadmiernego stresu.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl