Dlaczego jestem coraz mniej sprawna intelektualnie?

Z dnia na dzień jestem coraz mniej sprawna intelektualnie, właściwie na każdej płaszczyźnie moje życie przestaje zależeć ode mnie, mam problemy z pracą, wracam z niej z płaczem, ludzie zwracają się do mnie jak do dziecka mimo, że mam 32 lata. Choruje na Hasimoto, leczę się letroxem, mam myśli samobójcze, pomocy, nie wiem co robić.

Zalecam bezwzględnie rozpoczęcie psychoterapii. Rozumiem, że korzysta Pani z pomocy lekarza psychiatry? Leki mogą zmniejszyć poziom lęku, stresu, poprawiać nastrój, ale to psychoterapia tak naprawdę pomaga przepracować problemy, nauczyć się lepiej funkcjonować, zmienić sposób myślenia, znaleźć siłę i odwagę do pewnych zmian.. Leki nie usuną przyczyn Pani problemów. Z pomocą psychoterapeuty odnajdzie Pani te przyczyny i będzie Pani mogła zmierzyć się z tym co trudne, a przy tym też odnaleźć swoje zasoby. Powodzenia :)

Witam!
Przedstawiła Pani pobieżnie obraz depresji. Przy większości depresji pojawia się wrażenie zaburzeń pamięci, otępienia, spadku potencjału intelektualnego. Dlatego napisałem o "wrażeniu", że te sprawy są w pełni odwracalne - w zasadzie to jest rzekome otępienie. Być może w Pani stylu życia pojawiła się nutka bezradności, lekka postawa puerylna, dlatego otoczenie "podświadomie" próbuje się dopasować i używa zdrobnień jak do "dzieciny". Hasimoto ma wpływ, ale niezbyt istotny - co najwyżej spotęgowanie nerwicowe. Konieczny kontakt z psychiatrą i modyfikacja leczenia.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam, aby odpowiedzieć na Pani pytanie potrzebna jest dokładniejsza diagnostyka. Wizyta u lekarza i zastanowienie się nad dalszą formą pomocy. Jeżeli ma Pani poczucie że nie radzi sobie z problemami, ma myśli samobójcze proszę skorzystać z pomocy psychiatrycznej. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie