Dlaczego jestem obojętny wobec swojego życia?

Witam, mam już prawie 19 lat od czasu rozpoczęcia gimnazjum wzmaga się we mnie obojętność do życia, straciłem jakiekolwiek marzenia ambicje, a jedynym celem w życiu jest przetrwanie emocjonalne kolejnego dnia. Na początku myślałem, że kształtuje się mój charakter przez dojrzewanie lub nie odnalazłem w sobie tego co chciałbym robić i z czego czerpać radość. Czuję pustke, uważam siebie za żałosnego człowieka, miewałem nawet myśli samobójcze, nienawidze swojego życia. Co z tym mogę zrobić?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Wpływ depresji na życie seksualne

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy depresją a życiem seksualnym.

Podobne objawy mogą wskazywać na różne zaburzenia w tym: depresję, trudności osobowościowe, głęboki kryzys związany z dojrzewaniem itp. Można jednak poradzić sobie z nimi i odzyskać sens, a także radość życia. Zachęcam do podjęcia diagnostyki, a potem leczenia. Lekarz psychiatra lub psycholog pomoże sprecyzować problem i jego źródło, a także pracować nad zmianą, która przyniesie poprawę (zarówno samopoczucia, jak i samooceny, poczucia wartości, bezpieczeństwa i satysfakcji z życia). Warto działać, szczególnie jeśli pojawiają się już myśli czy tendencje samobójcze.
Specjalista po dokładnym wywiadzie i obserwacji ustali diagnozę i zleci najlepsze metody poradzenia sobie (psychoterapia indywidualna lub grupowa w trybie ambulatoryjnym lub stacjonarnym, farmakoterapia itp).
Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.

0

Witam.
Gorąco namawiam do bezpośredniej konsultacji z psychoterapeutą. Tylko dłuższa rozmowa, dokładniejsze przyjrzenie się temu, co dzieje się w Pana życiu i czego Pan doświadcza emocjonalne, pozwoli na odnalezienie źródła problemu i pracy nad uporaniem się z nim.

Może Pan skorzystać z działających w ramach NFZ Poradni Zdrowia Psychicznego lub poszukać prywatnego gabinetu.

Pozdrawiam i zachęcam do rozpoczęcia poszukiwań drogi do szczęścia z pomocą psychoterapeuty.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

0

To naprawdę bardzo cenne, że szuka Pan pomocy dla siebie.
Objawy, które Pan opisuje mogą wskazywać na wiele różnych zaburzeń, więc bez dokładniejszej rozmowy trudno jednoznacznie stwierdzić co się dzieje obecnie w Pana życiu. Tak jak pisały moje poprzedniczki: warto na początek pójść na konsultację do psychologa, tym bardziej jeśli pojawiły się u Pana myśli samobójcze. Poniżej podaję link z wykazem psychologów i psychoterapeutów działających w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w Pana mieście:
https://swiatprzychodni.pl/specjalnosci/psycholog/torun/
Czasami trudno jest samemu zacząć, dlatego warto porozmawiać z kimś zaufanym (np. przyjacielem, rodzicem, partnerem) i poprosić by nam pomogli.

Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty