Dlaczego jestem senna i mam wahania nastroju?

Witam. Od pewnego czasu ciągle jestem senna ,mam wahania nastroju i mój okres przestał być regularny,nie mam na nic siły i jestem strasznie powolna.Zastanawiam się czy nie mam niedoczynności tarczycy .Chcę jednak zaznaczyć ,iż nie tyje. Mam 158 cm wzrostu ,a moja waga wynosi 46 kg.Generalnie nie jem dużo, ale bardzo lubię słodycze.

Jedząc niewiele, na dodatek, w tych i tak niewielkich ilościach uwzględniając produkty pozbawione wartości odżywczych, wykazuje Pani objawy niedozywienia. Trudno tu o jakąkolwiek diagnozę czy konkretną poradę, ale zanim rozpocznie Pani rejs po poradniach endokrynologicznych, zaprosiłabym Panią raczej na bazarek - po prawdziwe jedzenie. Rozpoczęcie dnia od jajecznicy z prawdziwych jaj (bez pieczątek lub "zerówek") , zjedzenie następnie dobrej jakości serów, owoców i warzyw, uzupełenienie diety różnymi kaszami, orzechami, tłuszczami i mięsem - z pewnością zmniejszy chęć na słodycze i poprawi samopoczucie. W sklepach niestety coraz trudniej o tego rodzaju zakupy. Moi Podopieczni często się wahają, czy mogą jeść jakieś rzeczy i przesyłają mi ze sklepów zdjęcia etykiet. Tymczasem najlepszym wyborem są zakupy produktów BEZ etykiet, czyli takie właśnie na "ryneczku" . koleją dodającą energii rzeczą będzie wysypianie się. Wystarczy na 2 godziny przed snem wyłączyć wszystkie urządzenia emitujące niebieskie światło (telefony, TV itp) i następnie przespać 8 godzin, a po przebudzeniu pierwsze kroki skierować do ogródka (a przynajmniej do okna) a nie do TV i powinno być znacznie lepiej :-)