Dlaczego jestem tak bardzo nerwowa?

Witam serdecznie! Od ponad roku jestem bardzo nerwowa. Strasznie wybucham, krzyczę, przeklinam, a nawet zdarza się, że podnoszę rękę - nie umiem nad tym zapanować! Nawet już ostatno, gdy nasz mały nie zaśnie - od razu krzyczę na niego, nie mam tyle cierpliwości, żeby siedzieć przy jego łóżeczku. Coś źle pójdzie - od razu jestem zła, mąż się spóźnia na obiad - biorą mnie straszne nerwy. Cała się trzęsę z nerwów. Czy muszę się zgłosić do psychiatry?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Stany wzmożonego napięcia, wybuchowość i trudności w kontrolowaniu emocji mogą byc wynikiem spadku odporności psychicznej, spowodowanej na przykład zmęczeniem bądź stresem. Myślę, że warto byłoby w pierwsze kolejności znaleźć dla siebie czas na odpoczynek i regenerację sił. Może Pani również spróbować najpierw zakupić w aptece zioła uspokojenie, bądź tabletki ziołowe, łagodzące stany napięcia emocjonalnego. Oczywiście można skorzystać również z pomocy specjalisty - psychologa (który zapewne wskaże Pani różne techniki relaksacyjne i nauczy radzenia sobie ze stresem) i psychiatry (który, o ile będą ku temu wskazania, przepisze stosowne leki).

Pozdrawiam serdecznie.