Dlaczego jestem tak zazdrosna o mojego chłopaka?

Mam niska samoocenę jestem strasznie zazdrosna o chłopaka gdy słucha muzyki którą śpiewa dziewczyna albo wysyła serduszka pod zdjęciami skąpo ubranych dziewczyn a zapewniał że żadna inna mu się nie podoba a już na pewno nie interesuje. Moj chlopak nie dodaje znajomych których nie zna a sam wysłał zaproszenie pięknej i mądrej dziewczynie która mieszka na drugim końcu Polski, to moglo by tlumaczyc jego dziwne zachowanie ostatnio od trzech dni jest mega czuly caluje mnie i obciskuje przy wszystkich a wczesniej mi nie okazywal czułości mówił że nie wypada przy innych się obsciskiwać i całować a tu proszę nagłą zmiana. Jestem z nim od 5 miesięcy a od trzech miesięcy mam masochistyczne myśli że on mnie zdradza że dzieje mi się krzywda itd nakręcam sie już nie wytrzymuje że sobą Zawsze byłam nerwowa gdy tylko miałam jakiegoś chłopaka czułam smutek niepewność zazdrosc i dyskomfort gdy rozmawiał lub oglądał się za inną .

Dzień dobry,
Doradzałabym szczerą rozmowę z chłopakiem o Pani problemie, gdyż jest on osobą mogącą podbudować Pani samoocenę. Polecam także wizyty u psychologa psychoterapeuty celem krótkoterminowego wsparcia lub rozpoczęcia pracy terapeutycznej m.in. nad wzrostem samooceny, poprawą funkcjonowania w relacjach itp. Pani zazdrość najprawdopodobniej związana jest z zaniżoną samooceną i brakiem poczucie bezpieczeństwa w relacjach damsko - męskich. Pani chłopak dodatkowo daje Pani powody do zazdrości i warto żeby zdał sobie sprawę z tego, że to Panią rani. Warto zastanowić się nad tym, co sprawia że Pani chłopak chce być z Panią, bo skoro wybrał sobie taką partnerkę to musiała być dla niego atrakcyjna. Polecam refleksję na ten temat lub próbę rozmowy o tym z chłopakiem. Dobrym ćwiczeniem byłoby również sporządzenie listy swoich cech, które mogą być atrakcyjne dla mężczyzn. Mam nadzieję, że w przyszłości uda się Pani zmniejszyć przykrości związane z byciem zazdrosną.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/