Dlaczego jestem zdenerwowany stosując Escitil?

Witam. Od 10 dni biorę escitil. 7 dni po 5mg 3 dni po 10mg.Mam stwierdzona nerwice lekowa. Obecnie od 3 dni nie mam już napadów leku. Wiem, że nic mi nie jest. Jedyny problem, że od czasu rozpoczecia brania leku źle śpię. Budze sie czesto w nocy. Najgorzej jest rano- pierwsze kilka godzin jestem zdenerwowany bardzo mocno ale bez powodu. Nie potrafię tego wytłumaczyć. Sam nie wiem czym się denerwuje. Czy to normalne? Czy należy zmienić lek? W jeden dzien jak zabrałem tabletkę estazolanu to pospalem w południe i wieczorem byłem zrelaksowany i noc przespalem bez przebudzeniu lecz rano znów wrócił nieuzasadnione nerwowosc. Czy to normalne czy powinienem udać się do lekarza?

Witam! Pełne działanie stosowanych leków p/depresyjnych występuje zazwyczaj po 2 - 4 tygodniach - reakcje osobnicze. W pierwszych tygodniach leczenia może pojawić się wrażenie pogorszenia, dlatego leczenie "uzupełniamy" dodatkiem benzodiazepin (krótko). Zmiany leków co kilka tygodni mijają się z celem (następny lek też może wymagać okresu adaptacji, przy niektórych zmianach wymagany jest okres bez lekowy). Leczenie nie jest specjalnie trudne, ale wymaga cierpliwości i współpracy. Konieczna jest również psychoterapia. Powodzenia W. Łuczkowski.