Dlaczego jestem zirytowany bez powodu?

Zdarza mi się dosyć często, co tydzień dwa tygodnie być wkurzonym, zirytowanym, wściekłym bez powodu. Bez żadnej najmniejszej przyczyny. Mam ochotę coś rozwalić, uderzać krzesełkiem od ściana, pobić kogoś, wydłubać oczy, zagryźć, roztrzaskać. Czuję się z tym bardzo niekomfortowo, nie mogę myśleć normalnie, jestem jakby otępiały. Piszę to w takim stanie. Czuję się jakbym miał jakąś blokadę na głowie, myśli przerywają mi się w połowie, są jakieś bezsensowne, głupie, debilne. Nie mogę nic zrobić, skupić. Mam ochotę zapić ten stan, kupić piwa i pić aż do utraty przytomności. Wiem, że powinienem położyć się spać, ale nie podoba mi się sen, czuję do niego niechęć.

Witam!
Tak silne emocje zwykle mają swoje podłoże w problemach i trudnościach dnia codziennego. Złość i napady agresji mogą być także związane z poczuciem bezsilności lub frustracją związaną z niemożliwością osiągnięcia zamierzonych celów. Takie emocje nie muszą pojawiać się w chwili, kiedy coś Pana zirytuje. Jeżeli nie czuje się Pan w trudnej sytuacji bezpiecznie, to może Pan tłumić emocje, które nie znikają. Wracają, często nasilone w momentach, kiedy jest Pan np. w domu.
Warto, żeby nie sięgał Pan po alkohol, tylko starał się rozwiązywać swoje wewnętrzne trudności. Dobrze byłby, gdyby zajrzał Pan w swoją psychikę i zastanowił się, co takiego wywołuje te stany. Jeśli sam nie będzie Pan mógł sobie z nimi poradzić, to zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa lub telefonu zaufania.

Pozdrawiam