Dlaczego jestem zmęczony i niewyspany?

Zmagam się z problemem dotyczącym snu. Staram się zasypiać regularnie, czyli zazwyczaj chodzę spać o godzinie 23, wstaję również zazwyczaj o tej samej porze, czyli 7 nad ranem. Proglem polega na tym, że codziennie w nocy ok. 2-3 wstaję i coś podjadam. Dodam, że odżywiam się zdrowo i mam zbilansowaną dietę. Przez nocne wstawanie mam naprawdę spory problem ze wstaniem z samego rana, czuję się przygnębiony, zmęczony, ciągle niewyspany, a mimo tego że wstaję w nocy na 10-15minut. Bardzo proszę o pomoc. Nie wiem co dalej robić, gdzie zaczerpnąć porady.

Witam! Należy przebadać się u lekarza pierwszego kontaktu, Podstawowe badania laboratoryjne z oznaczeniem poziomów; cukru (krzywą cukrową), elektrolitów, niektórych hormonów, gospodarkę lipidową. Jeżeli badania wypadną prawidłowo, to należy rozważyć tło nerwicowe i ew. skorzystać z pomocy Psychiatry, psychologa lub psychoterapeuty. Powodzenia W. Łuczkowski.